Dla instalatorów

Dla osób zajmujących się instalacjami tradycyjnymi oferujemy rozwiązanie, dzięki któremu projekt z dużą ilością obwodów przestaje być problemem. W naszych instalacjach nie występują układy schodowe lub krzyżowe, a funkcjonalność wyłączników zostaje ustalona na etapie końcowym. Dzięki wielofunkcyjnym i intuicyjnym klawiszom (potrafiącym obsłużyć zarówno oświetlenie, ogrzewanie, rolety czy inne funkcje) inwestor nie jest skazany na dużą „baterię” wyłączników zamontowanych na ścianie. System inteligentny – pomimo iż wymaga zwiększonych nakładów na okablowanie czy szafę elektryczną – upraszcza znacznie okablowanie, jednocześnie oferując ogromną elastyczność i możliwość rozwoju w przyszłości.

Zapraszamy do współpracy instalatorów, którzy chcieliby rozszerzyć swój profil działalności o inteligentne systemy czy automatykę budynkową i proponować rozwiązania na miarę XXI wieku. Dzięki naszym rozwiązaniom inwestor już nigdy nie zaskoczy Ciebie trudnym pytaniem. Inteligentna instalacja i odpowiednie okablowanie daje elastyczność, z której nawet najbardziej wymagający klient będzie zadowolony. Z doświadczenia wiemy, że im większy dom i im większa ilość obwodów lub pomieszczeń, tym trudniej jest nimi zarządzać za pomocą instalacji tradycyjnej. W takich przypadkach dużo łatwiej zrozumieć zasadność stosowania instalacji inteligentnej.

Dla instalatorów oferujemy szkolenia dedykowane pod inwestycję, szkolenia z systemu instabus KNX/EIB w Gdańsku, wsparcie na etapie rozmów z inwestorem, pomoc w przygotowaniu koncepcji, przygotowanie kosztorysu, adaptację projektu instalacji tradycyjnej do inteligentnej, koordynację prac instalacyjnych (od strony inteligentnej instalacji) oraz końcowe uruchomienie systemu. Na każdym etapie dążymy do osiągnięcia wspólnego celu (wykonanie instalacji elektrycznej i zamontowanie urządzeń przez Instalatora oraz dostarczenie urządzeń i końcowe uruchomienie systemu przez vBass). Dodatkowym atutem jest nasz showroom, gdzie istnieje możliwość zorganizowania spotkania roboczego dla inwestora i/lub instalatora.

Stosowane przez nas technologie.

Dowiedz się więcej na temat stosowanych przez nas technologii.

Zakładając, że chcemy zastosować technologię otwartą i rozproszoną (zdecentralizowaną), nadal stoimy przed dylematem, z których dokładnie standardów będziemy chcieli skorzystać. Jest ich wiele i większość spełnia kryteria instalacji XXI wieku. W niektórych kwestiach liderem rynku jest technologia LonWorks, w innych KNX, a jeszcze gdzie indziej Modbus.TCP czy EnOcean. Wszysyko zależy od indywidualnych potrzeb, zakresu oraz wielkości obiektu. Nasza firma vBass specjalizuje się w integracjach sieciowych, co oznacza, że w naszych systemach LonWorks i KNX dziłają i osiągają wyznaczone cele wspólnie wymieniając między sobą informacje. Pozwalamy więc wybrać z danej technologii to, co najlepsze.

Odwiedź jeden z naszych showroomów

Showroom

Showroom Gdańsk

Zapraszamy do pokazowego showroomu na terenie Gdańska gdzie mogą przekonać się Państwo w jaki sposób może działać technologia najwyższej jakości.

Dowiedz się więcej

Showroom Gdynia

Zapraszamy do pokazowego showroomu mieszczącego się w Gdyni Orłowie, w którym prezentujemy najnowsze technologie inteligentnego domu.

Dowiedz się więcej

Inteligentny dom i inteligentny budynek to rozwiązania z najwyższej półki automatyki budynków. Najpopularniejsze rozwiązania, które stosujemy to KNX/EIB Instabus, LonWorks Control Network, Dali Lighting, BACnet Standard i EnOcean Technology. W projektach stosujemy również rozwiązania z wykorzystaniem innych technologii i producentów: Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc. MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Aby przyblizyć Państwu technologię inteligentnego domu, przygotowalismy dla Państwa nasz pokazowy Showroom, do którego serdecznie zapraszamy.