Realizacje prywatne

Dotychczas udało się nam zrealizować dziesiątki projektów, w których świadczyliśmy usługi zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i klientów komercyjnych. Braliśmy udział w fazie projektowej, instalacyjnej i wdrożeniowej zarówno w nowoczesnych domach i apartamentach tworząc system inteligentnego domu, jak i budynkach biurowych, hotelowych, galeriach handlowych czy salach konferencyjnych tworząc BMS (Building Management System). Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje.

Lista inwestycji

Wybierz inwestycję aby przeczytać szczegóły.

Zaprojektowaliśmy, zainstalowaliśmy i wdrożyliśmy system inteligentnego budynku w domku dwurodzinnym. Inteligentna instalacja sterująca oświetleniem, ogrzewaniem, roletami. Połączona została z kontrolą dostępu i wentylacją, inteligentnym wideodomofonem i kamerami IP. System wymienia infromacje z alarmem SATEL’a. Cały budynek ma opomiarowanie parametrów sieciowych (prąd, napięcie, moc, zużycie energii elektrycznej), które zostało połączone do jednego wspólnego systemu. Dodatkowo – z ciekawych funkcji – doszło do pełnej integracja systemu inteligentnego z projektorem (poprzez protokół RS232), ze strumieniowymi odbiornikami audio (poprzez TCP/IP) oraz z licznikiem energii elektrycznej (poprzez Modbus RS485). Na obiekcie występują ściemniane obwody LED RGB (oparte na technologi DALI) oraz ekran i winda od telewizora również wchodząca w zakres instalacji inteligentnej. Zaprojektowana inteligentna sieć jest roproszona i urządzenia występują w kilku rozdzielnicach. Ważniejszymi składowymi systemu są WAGO-IO-System oraz Gira HomeServer 4.0.

Komfortowy apartament został wyposażony w zintegrowany system sterowania KNX/EIB. Inteligentne mieszkanie zarządza oświetleniem, roletami, wentylatorami, ogrzewaniem, pompą zwiększającą ciśnienie w deszczownicy. Dodatkowo udało się zintegrować nagłośnienie, automatykę drzwi przesuwnych oraz klimatyzację do poziomu jednego wspólnego interfejsu. Każdym elementem można sterować poprzez Iphone i Ipada oraz z poziomu 19-calowego panela dotykowego.

W Sopocie firma vBass brała udział w realizacji systemu inteligentnego budynku, w którym technologia zarządza ogrzewaniem (fancoile, podłogówka), oświetleniem, gniazdami i roletami. Dodatkowo doszło do połączenia pompy ciepła (Bacnet/IP) i do przekazania informacji z systemu alarmowego do KNX/EIB. Dzięki temu większość potrzebnych na co dzień funkcji jest dostępna z poziomu telefonu iPhone czy tabletu iPad. Dom został wyposażony w wideodomofon z modułem do sieci IP. Wewnętrznymi stacjami domofonowymi są małe i zgrabne urządzenia z kolorowymi wyświetlaczami o przekątnej 2”. Istnieje również możliwość odebrania rozmowy wideodomofonowej poprzez skype zainstalowany np. w telefonie.

Mieszkanie zlokalizowane w centrum Gdańska, zostało wyposażone w instalację EIB/KNX oraz nowoczesny system nagłośnienia wielostrefowego, dzięki któremu wiele pomieszczeń korzysta ze wspólnych zasobów muzycznych. W tym apartamencie IPAD zastąpił wiele pilotów od najróżniejszego sprzętu RTV i domotyki. Dzięki temu z poziomu jednego urządzenia można zasterować oświetleniem, scenami świetlnymi, ogrzewaniem, zasłonami, matami grzewczymi elektrycznymi, gniazdkami, klimatyzacją, nagłośnieniem wielostrefowym i innymi sprzętami audio-wideo. W mieszkaniu zastosowano 9-calowy panel dotykowy, z poziomu którego można zarządzać komfortem pomieszczeń, oświetleniem czy realizować funkcje globalne.

Rezydencja znajdująca się na obrzeżach Gdańska. Nasza firma aktywnie uczestniczyła w zaprojektowaniu i wdrożeniu systemu inteligentnego domu. W ramach zakresu automatyka zarządza światłem, ogrzewaniem, roletami, połączona została z rozbudowanym alarmem i centralą wentylacyjną. Do realizacji wykorzystano sieć EIB/KNX, LonWorks oraz WAGO-i/o-system. W budynku zamontowany został 5,7-calowy ekran dotykowy, gdzie można zasterować oświetleniem zewnętrznym, ustawić harmonogramy ogrzewania pomieszczeń (tryb nocny/dzienny), sprawdzić zasilanie (miejskie/ups), zmienić parametry wentylacji czy aktywować symulację obecności.

Inteligentna instalacja została zaprojektowania przede wszystkim w celu zwiększenia komfort użytkowania domu. Firma vBass kompleksowo i aktywnie brała udział na każdym etapie – od projektu do końcowego uruchomienia systemu. System opiera się nie tylko technologii KNX/EIB. W sieci występują elementy LonWorks i Modbus, które zostały zintegrowane do wspólnego systemu. Poza sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem mamy również sterowanie sauną, zasłonami, bramami wjazdowymi oraz zarządzanie wydajnością centrali wentylacyjnej. Dodatkowo na obiekcie dostarczyliśmy, zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy system nagłośnienia wielostrefowego z funkcją wewnętrznego interkomu. W systemie użyte zostały dwa kolorowe panele dotykowe, mniejszy tzw wyjściowy (do realizacji funkcji potrzebnych przy wyjściu z domu) oraz większy, z poziomu którego domownicy mogą np. zarządzać komfortem pomieszczeń. Pilotem w domu są mobilne urządzenia apple – Iphone i Ipod Touch i Ipad.

Połączenie wielu technologi komunikacyjnych w jeden wspólny system. Inteligentny dom został oparty na KNX.TP, KNX.RF i KNXnet/IP. Sterowanie odbywa się oświetleniem, roletami i bramami wjazdowymi oraz garażowymi. Dodatkowo system został wyposażony w Gira HS 4.0, inteligentny wideodomofon i kilka innych ciekawych funkcji.

Na tej realizacji dostarczyliśmy i uruchomiliśmy system KNX sterujący oświetleniem, ogrzewaniem, roletami antywłamaniowymi i materiałowymi zasłonami na oknach połaciowych. Z poziomu inteligentnego systemu można również zarządzać wentylacją mechaniczną. W każdej sypialni zamontowano mały ale wielofunkcyjny panelik dotykowy wraz z pilotem. Dzięki temu można załączać światło czy opuszczać zasłony okien połaciowych bez wstawania z łóżka.

System automatyki wykonany w standardzie EIB/KNX sterujące oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramą wjazdową i furtką oraz kilkoma dodatkowymi funkcjami. Ten budynek zachwyca wnętrzami, w których estetyczną rolę pełnią również inteligentne klawisze KNX, jednocześnie dając funkcjonalności niemożliwe do zrealizowania w tradycyjnej instalacji. System umożliwia sterowanie poprzez Iphone/Ipad.

Firma vBass dostarczyła i uruchomiła system EIB/KNX odpowiedzialny za komfortowe sterowanie oświetleniem i zarządzanie elektrycznymi matami grzewczymi. Dodatkowo doszło do integracji z urządzeniami audio, dzięki czemu sceny świetlne są wywoływane z poziomu pilota AV. W mieszkaniu wdrożono również kilka spersonalizowanych funkcji oświetleniowych, jak sceny świetlne, wyłącz sumę pomieszczenia czy funkcja idę spać – wyłącz całe mieszkanie poza wybranymi obwodami ozdobnymi.

Technologia KNX/EIB sterujący światłem, roletami i ogrzewaniem w całym budynku. Dodatkowo jest możliwość zarządzanie furtką, bramą wjazdową i garażową.

W tym przypadku inteligentny dom steruje oświetleniem, roletami, ogrzewaniem oraz technologią kominka z płaszczem wodnym. W rezydencji zastosowano wielofunkcyjne manipulatory lokalne oraz 5,7” panel dotykowy. System przydaje się na co dzień, ale również podczas urlopu dzięki tzw funkcji symulacji obecności – wybrane obwody są załączane zgodnie z zapamiętanymi zdarzeniami.

Braliśmy udział w uruchomieniu systemu inteligentnego w rezydencji w Katowicach. System zarządzał oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i zasłonami. Zastosowana została technologia EIB/KNX. Interfejs graficzny zainstalowany został na dwóch dużych panelach, a komfortem w pomieszczeniach sterują wielofunkcyjne przyciski KNX/EIB.

System sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, wentylatorami, matami grzewczymi, gniazdami zewnętrznymi. Integracja z instalacją alarmową, kamerami CCTV, domofonami do poziomu panela dotykowego GIRA Control Client 9″. Sterowanie instalacją z IPHONE/IPAD poprzez Gira HomeServer w wersji 4.0

System sterowania oświetlenie, ogrzewaniem, żaluzjami, roletami okien połaciowych. Integracja z alarmem. Wizualizacja

Wybrane realizacje

Willa w Gdańsku

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy automatyzację domu jednorodzinnego w Gdańsku . W każdym pomieszczeniu znajduje się wielofunkcyjny klawisz inteligentny z zintegrowanym czujnikiem temperatury. Jest to rozwiązanie zarówno wygodne jak i estetyczne. Z poziomu inteligentnych przycisków można zarządzać oświetleniem czy nastawiać żądaną temperaturę pomieszczeń.

Dowiedz się więcej

Pomorski Park Naukowo – Technologiczny w Gdyni

Celem realizacji było opracowanie systemu sterowania oświetleniem oraz monitoring zużycia energii elektrycznej. System oparto na 37 sterownikach swobodnie programowalnych 750-881 Wago. Obejmuje on sterowanie oświetleniem ciągów komunikacyjnych i iluminacji zewnętrznej budynku oraz obsługę oświetlenia sal konferencyjnych i kinowych.

Dowiedz się więcej

Jaką technologię wybrać?

Obecnie nowoczesna instalacja elektryczna używana w budynkach i domach powinna być jak najbardziej zdecentralizowana i zarazem zintegrowana pod względem medium transmisyjnego, sprzętu oraz oprogramowania. Oznacza to w praktyce, że urządzenia komunikują się za pomocą tego samego protokołu i nie występuje żadne urządzenie nadrzędne typu master. Ważne również, aby standard taki był otwarty. co oznacza, że produkcją zajmuje się wiele firm i wszelkie informacje o nim są jawne. Takie podejście umożliwia stosowanie produktów renomowanych firm, jak i stosowanie rozwiązań autorskich, ale zgodnych ze standardem. Dodatkowo – przedstawiając na przykładzie centrali wentylacyjnej – działająca niezależnie od technologii komunikacji budynkowej – może zostać dostarczona na obiekt z dedykowanym modułem komunikacyjnym, który umożliwia monitoring parametrów pracy tej centrali poprzez magistralę. To jest możliwe dzięki otwartości standardu.

Zakładając, że chcemy zastosować technologię otwartą i rozproszoną (zdecentralizowaną), nadal stoimy przed dylematem, z których dokładnie standardów będziemy chcieli skorzystać. Jest ich wiele i większość spełnia kryteria instalacji XXI wieku. W niektórych kwestiach liderem rynku jest technologia LonWorks, w innych KNX, a jeszcze gdzie indziej Modbus.TCP czy EnOcean. Wszysyko zależy od indywidualnych potrzeb, zakresu oraz wielkości obiektu. Nasza firma vBass specjalizuje się w integracjach sieciowych, co oznacza, że w naszych systemach LonWorks i KNX dziłają i osiągają wyznaczone cele wspólnie wymieniając między sobą informacje. Pozwalamy więc wybrać z danej technologii to, co najlepsze.

Odwiedź jeden z naszych showroomów

Showroom

Showroom Gdańsk

Zapraszamy do pokazowego showroomu na terenie Gdańska gdzie mogą przekonać się Państwo w jaki sposób może działać technologia najwyższej jakości.

Dowiedz się więcej

Showroom Gdynia

Zapraszamy do pokazowego showroomu mieszczącego się w Gdyni Orłowie, w którym prezentujemy najnowsze technologie inteligentnego domu.

Dowiedz się więcej

Inteligentny dom i inteligentny budynek to rozwiązania z najwyższej półki automatyki budynków. Najpopularniejsze rozwiązania, które stosujemy to KNX/EIB Instabus, LonWorks Control Network, Dali Lighting, BACnet Standard i EnOcean Technology. W projektach stosujemy również rozwiązania z wykorzystaniem innych technologii i producentów: Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc. MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Aby przyblizyć Państwu technologię inteligentnego domu, przygotowalismy dla Państwa nasz pokazowy Showroom, do którego serdecznie zapraszamy.