Multiroom

Multiroom – to pojęcie od lat kojarzy się z nowoczesnym domem – w dziedzinie audio określa system nagłośnienia wybranych pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu, do których dostarczany jest dźwięk. Dostępne są rozwiązania oparte o centralny lub rozproszony system dystrybucji dźwięku. Podstawowe zalety posiadania nagłośnienia typu multiroom to możliwość korzystania przez poszczególnych użytkowników jednocześnie z różnych źródeł dźwięku, takich jak np.; radio FM, radio internetowe, pliki muzyczne z dysku sieciowego NAS, z serwera muzycznego, który posiadane zasoby zapisane na wewnętrznym twardym dysku udostępnia w kilku strumieniach do różnych odbiorców. Serwer muzyczny umożliwia również korzystanie z muzyki dostępnej w internecie, dodatkowo ściągając informacje w postaci obrazu okładek, opisów, itp. Dotychczas sterowanie multiroom oparte było o panele sterujące montowane w wybranych pomieszczeniach, bądź piloty IR. Obecnie dostępne są również aplikacje dla iPhone, iPad pozwalające z maksymalną wygodą zdalnie sterować systemem, równoglegle z tradycyjnymi sposobami zarządzania nagłośnieniem.

Nie mniej istotną kwestią, jaką jest rodzaj rozwiązania sprzętowego systemu multiroom, jest dbałość o uzyskanie poprawnych warunków akustycznych w nagłaśnianych pomieszczeniach – to razem tworzy dobrą atmosferę podczas słuchania ulubionej muzyki. Ważnym jest zadbanie o to od początku powstawania projektu pomieszczeń – i tu chętnie współpracujemy z architektami przekazując nasze sugestie. Celem jest zadowolenie Klienta przez wiele lat, a dla nas jest powód do satysfakcji. Innym zagadnieniem jest zaistnienie systemu nagłośnienia w pomieszczeniach tak, aby nie zakłócały porządku estetycznego stworzonego w projekcie. Dostarczamy rozwiązań, które spełniają te wymagania – są to elementy sterujące i głośniki instalacyjne renomowanych firm.

Podsumowując – jest szereg korzyści wynikających z zainstalowania systemu multiroom w domu, mieszkaniu czy w biurze.

Najważniejsze z nich to:

  • podniesienie komfortu użytkowania
  • utrzymanie założonej estetyki wnętrz dzięki dyskretnym elementom systemu
  • wygodny i niezależny dostęp domowników do zasobów muzycznych (własnych i zewnętrznych)

Inteligentny dom i inteligentny budynek to rozwiązania z najwyższej półki automatyki budynków. Najpopularniejsze rozwiązania, które stosujemy to KNX/EIB Instabus, LonWorks Control Network, Dali Lighting, BACnet Standard i EnOcean Technology. W projektach stosujemy również rozwiązania z wykorzystaniem innych technologii i producentów: Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc. MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Aby przyblizyć Państwu technologię inteligentnego domu, przygotowalismy dla Państwa nasz pokazowy Showroom, do którego serdecznie zapraszamy.