Realizacje komercyjne

Dotychczas udało się nam zrealizować dziesiątki projektów, w których świadczyliśmy usługi zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i klientów komercyjnych. Braliśmy udział w fazie projektowej, instalacyjnej i wdrożeniowej zarówno w nowoczesnych domach i apartamentach tworząc system inteligentnego domu, jak i budynkach biurowych, hotelowych, galeriach handlowych czy salach konferencyjnych tworząc BMS (Building Management System). Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje.

Lista inwestycji

Wybierz inwestycję aby przeczytać szczegóły.

Opracowanie innowacyjnego systemu sterowania i wizualizacji stanu instalacji opartego na przeglądarce internetowej i protokole TCP/IP. Ponad 500 liczników energii elektrycznej, niecałe 300 obwodów oświetleniowych, pięc sal konferencyjnych DALI. Całość zrealizowana na WAGO-io-system, kontrolowana poprzez około 40 sterowników PLC w różnych konfiguracjach.

Ciekawa realizacja polegająca na uruchomieniu trzech sal konferencyjnych z ruchomymi ścianami, które mogą działać w czterech układach: 3×1/3, 2x(1/3+2/3), 2x(2/3 + 1/3), 1×3/3. System na podstawie aktualnego położenia ścian ruchomych zmienia funkcje poszczególnych wyłączników i np. zarządza roletami zewnętrznymi we wszystkich trzech pomieszczeniach. Wykorzystana technologia to DALI, KNX, EnOcean i TCP/IP.

Na budynku apartamentowo-hoteloweym nasza firma była odpowiedzialna za integrację sterowników WAGO PLC z systemem BMS. Głównym zadaniem było wysłanie kilkudziesięciu sygnałów I/O z kontroli dostępu do systemu LonWorks. Zastosowano WAGO-io-system.

System wizualizacji sterowania pracy central wentylacyjnych Lennox typu RoofTop. Integracja systemów WAGO, LonWorks, Modbus i Ethernet do jednego poziomu. Przygotowanie prostej wizualizacji BMS, która ma zarządzać i monitorować stan pracy centrali wentylacyjnej.

Integracja systemu BMS i technologi EIB/KNX z klimatyzatorami Toshiba komunikującymi się w technologi LonWorks.

Modyfikacji algorytmu pracy systemu KNX/EIB w kilku salach konferencyjnych.

Modyfikacji algorytmu pracy systemu KNX/EIB w kilku salach konferencyjnych.

Wybrane realizacje

Willa w Gdańsku

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy automatyzację domu jednorodzinnego w Gdańsku . W każdym pomieszczeniu znajduje się wielofunkcyjny klawisz inteligentny z zintegrowanym czujnikiem temperatury. Jest to rozwiązanie zarówno wygodne jak i estetyczne. Z poziomu inteligentnych przycisków można zarządzać oświetleniem czy nastawiać żądaną temperaturę pomieszczeń.

Dowiedz się więcej

Pomorski Park Naukowo – Technologiczny w Gdyni

Celem realizacji było opracowanie systemu sterowania oświetleniem oraz monitoring zużycia energii elektrycznej. System oparto na 37 sterownikach swobodnie programowalnych 750-881 Wago. Obejmuje on sterowanie oświetleniem ciągów komunikacyjnych i iluminacji zewnętrznej budynku oraz obsługę oświetlenia sal konferencyjnych i kinowych.

Dowiedz się więcej

Jaką technologię wybrać?

Obecnie nowoczesna instalacja elektryczna używana w budynkach i domach powinna być jak najbardziej zdecentralizowana i zarazem zintegrowana pod względem medium transmisyjnego, sprzętu oraz oprogramowania. Oznacza to w praktyce, że urządzenia komunikują się za pomocą tego samego protokołu i nie występuje żadne urządzenie nadrzędne typu master. Ważne również, aby standard taki był otwarty. co oznacza, że produkcją zajmuje się wiele firm i wszelkie informacje o nim są jawne. Takie podejście umożliwia stosowanie produktów renomowanych firm, jak i stosowanie rozwiązań autorskich, ale zgodnych ze standardem. Dodatkowo – przedstawiając na przykładzie centrali wentylacyjnej – działająca niezależnie od technologii komunikacji budynkowej – może zostać dostarczona na obiekt z dedykowanym modułem komunikacyjnym, który umożliwia monitoring parametrów pracy tej centrali poprzez magistralę. To jest możliwe dzięki otwartości standardu.

Zakładając, że chcemy zastosować technologię otwartą i rozproszoną (zdecentralizowaną), nadal stoimy przed dylematem, z których dokładnie standardów będziemy chcieli skorzystać. Jest ich wiele i większość spełnia kryteria instalacji XXI wieku. W niektórych kwestiach liderem rynku jest technologia LonWorks, w innych KNX, a jeszcze gdzie indziej Modbus.TCP czy EnOcean. Wszysyko zależy od indywidualnych potrzeb, zakresu oraz wielkości obiektu. Nasza firma vBass specjalizuje się w integracjach sieciowych, co oznacza, że w naszych systemach LonWorks i KNX dziłają i osiągają wyznaczone cele wspólnie wymieniając między sobą informacje. Pozwalamy więc wybrać z danej technologii to, co najlepsze.

Odwiedź jeden z naszych showroomów

Showroom

Showroom Gdańsk

Zapraszamy do pokazowego showroomu na terenie Gdańska gdzie mogą przekonać się Państwo w jaki sposób może działać technologia najwyższej jakości.

Dowiedz się więcej

Showroom Gdynia

Zapraszamy do pokazowego showroomu mieszczącego się w Gdyni Orłowie, w którym prezentujemy najnowsze technologie inteligentnego domu.

Dowiedz się więcej

Inteligentny dom i inteligentny budynek to rozwiązania z najwyższej półki automatyki budynków. Najpopularniejsze rozwiązania, które stosujemy to KNX/EIB Instabus, LonWorks Control Network, Dali Lighting, BACnet Standard i EnOcean Technology. W projektach stosujemy również rozwiązania z wykorzystaniem innych technologii i producentów: Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc. MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Aby przyblizyć Państwu technologię inteligentnego domu, przygotowalismy dla Państwa nasz pokazowy Showroom, do którego serdecznie zapraszamy.