Historia firmy VBASS

vBass jest firmą specjalizacją się w inteligentnych instalacjach, integracji sieciowej i realizacji systemów dostosowanych do wymagań klienta. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie automatyki budynków. Wykonujemy systemy w domach prywatnych i w budynkach komercyjnych. Zaufali nam prywatni klienci, inwestorzy komercyjni, pracownie architektoniczne, firmy instalacyjne i producenci sterowników. Wciąż rozszerzamy swoją ofertę i staramy się podnosić kompetencję aby proponowane przez nas rozwiązania były aktualne przez wiele lat, aby charakteryzowały się największymi możliwościami i innowacyjnością. O naszych umiejętnościach i doświadczeniu świadczy bogata lista realizacji, referencji oraz uzyskanych certyfikatów.

Założycielem firmy jest Tomasz Gruda. Wcześniej pracownik działu wsparcia technicznego polskiego dystrybutora produktów GIRA odpowiedzialny za inteligentne instalacje w technologii KNX/EIB oraz inżynier systemów pracujący dla największego polskiego integratora systemów automatyki budynku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu powstała nowa firma vBASS posiadająca szeroką ofertę dla systemów prywatnych i komercyjnych. Głównym firmowym motto jest stały rozwój i proponowanie rozwiązań pozwalających z różnych technologii wykorzystać to co najlepsze i stworzyć wspólny system. Dlatego firma vBASS określa swoją działalność jako „Integrator automatyki budynkowej i systemów audio-video”. Aktualnie vBASS to zespół wykwalifikowanych ludzi. W swoich realizacjach integrujemy do wspólnego systemu wiele różnych technologi, wydobywając z każdej z nich, to co najlepsze:

KNX/EIB instabus TP

KNXnet.IP / KNX.IP

KNX.RF (radio frequency)

LonWorks Control Network

Dali Lighting

EnOcean Technology

Modbus

RS232/RS485

TCP/IP Protocol

BACnet standard

Najważniejsze wydarzenia z życia firmy.
Rok 2009

Powstaje firma vBass, której celem jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie systemów dostosowanych do wymagań klienta.
Uzyskanie zaświadczenia od firmy Intelihouse Sp. z o.o. potwierdzającego wysokie kwalifikacje w zakresie KNX/EIB i produktów JUNG.
Uzyskanie statusu oficjalnego partnera firmy Beckhoff Automation Sp. z o.o. Uzyskanie zaświadczenia od firmy TEMA 2 Sp. z o.o. potwierdzającego wysokie kwalifikacje w zakresie KNX/EIB i produktów GIRA.

Rok 2010

Nawiązanie partnerskiej współpracy z Berker Polska Sp. z o.o. w zakresie instalowania KNX/EIB i produktów BERKER.
Wprowadzenie do oferty sterowników WAGO, dzięki którym możliwe jest połączenie kilkunastu protokołów i technologii w jeden wspólnego system.

Rok 2011

Firma zostaje wyróżniona zaproszeniem do uczestnictwa w programie WAGO Solution Provider.
Artykuł w Newsweeku „Dom z wysokim IQ” opisujący naszą realizację. – zobacz artykuł w dziale dla prasy.

Rok 2012

Firma uzyskuje certyfikat WAGO Solution Provider – Building i statut partnera firmy WAGO.
Decyzja o rozwoju działalności poprzez uzupełnienie oferty o rozwiązania audio-video.

Rok 2013

Uzyskanie specjalnej autoryzacji firmy TEMA 2 Sp. z o.o. w zakresie produktów GIRA i REVOX na rynku pomorskim w zakresie automatyzacji budynków.
Otwarcie Showroomu z inteligentnymi instalacjami. Koniecznie zobacz nasz Showroom.

Showroom z inteligentną instalacją w Gdańsku.
Informujemy, że w 2013 roku wykonaliśmy Showroom dla wszystkich zainteresowanych inteligentnymi rozwiązaniami, w którym osobiście można się zapoznać z zaletami systemów automatyki budynkowej.

Odwiedź jeden z naszych showroomów

Showroom

Showroom Gdańsk

Zapraszamy do pokazowego showroomu na terenie Gdańska gdzie mogą przekonać się Państwo w jaki sposób może działać technologia najwyższej jakości.

Dowiedz się więcej

Showroom Gdynia

Zapraszamy do pokazowego showroomu mieszczącego się w Gdyni Orłowie, w którym prezentujemy najnowsze technologie inteligentnego domu.

Dowiedz się więcej

Inteligentny dom i inteligentny budynek to rozwiązania z najwyższej półki automatyki budynków. Najpopularniejsze rozwiązania, które stosujemy to KNX/EIB Instabus, LonWorks Control Network, Dali Lighting, BACnet Standard i EnOcean Technology. W projektach stosujemy również rozwiązania z wykorzystaniem innych technologii i producentów: Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc. MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Aby przyblizyć Państwu technologię inteligentnego domu, przygotowalismy dla Państwa nasz pokazowy Showroom, do którego serdecznie zapraszamy.